"Być może dla Świata jesteś tylko człowiekiem,
ale dla niektórych ludzi, jesteś całym Światem..."

O Kindze

Kingusia urodziła się 22 stycznia 2002 roku z 10 punktami w skali Apgar. I wydawało się, że wszystko jest w porządku. Po powrocie do domu łzy radości szybko zamieniły się w łzy rozpaczy i przerażenia.
Diagnoza lekarska była fatalna i spadła na nas jak grom z nieba. Cały nasz Świat dosłownie się zawalił...

Kinga cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce z niedowładem spastycznym 4-kończynowym i padaczkę lekooporną z napadami sinicy i bezdechu. W 2008 roku przebyła zabieg operacyjny z powodu refluksu przełykowo-żołądkowego w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, to kolejna współistniejąca przypadłość (choroba). W 2014 roku przeprowadzono zabieg założenia przezskórnej endoskopowej gastrostomii tzw. PEG i w ten sposób jest karmiona.
Obecnie jest pod opieką poradni neurologicznej, gastrologicznej, żywienia, chorób płuc i rehabilitacyjnej.
Bardzo często zapada na infekcje układu oddechowego, niekiedy o ciężkim przebiegu.

Kinga jest w bardzo dużym stopniu opóźniona w rozwoju psychoruchowym. Jest dzieckiem leżącym, nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi i słabo widzi z powodu zaburzeń koncentracji wzroku. Ma napadowo wzmożone napięcie mięśniowe, chaotyczną i bezcelową motorykę ruchów oraz słabą kontrolę głowy. Do jej osiągnięć należy zmiana pozycji ułożeniowych, tj. obroty na boki, brzuch i niewielki podpór przedramienny.

Każdy jej dzień wypełniony jest żmudną pracą i ogromnym wysiłkiem, by nauczyć się i opanować to co dla większości ludzi jest zwyczajnie proste i łatwe.

Pomimo ciężkiej choroby jest niezwykle pogodną i radosną dziewczynką. Lubi być w kręgu zainteresowania. Od 4. roku życia systematycznie uczestniczy w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych indywidualnych w Szkole Podstawowej Nr 9 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Płocku.

Choć jej postępy to maleńkie kroki - to jest to dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej walki z ciężką chorobą. Mamy nadzieję, że nasze starania i ciężka praca Kingusi zaowocują tym o czym marzymy i co chcemy osiągnąć.

 

Design by